Сентября 2021 Октября 2021
По Вт Ср Че Пя Су Во
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Велике ліцейське братство

ВЕЛИКЕ ЛІЦЕЙСЬКЕ БРАТСТВО


Молодіжне середовище — унікальний соціум, у якому зосереджені потужний творчий потенціал, енергія і молодече завзяття, безліч інтересів і вподобань учнів, їхнє прагнення до самоствердження та самореалізації як особистості.

В ліцеї діє об’єднання учнів та батьків "Велике ліцейське братство" (далі ВКБ),  метою якого є виховання національної самосвідомості, громадської активності, формування освіченої творчої особистості, становлення фізичного і морального здоров’я, формування  позитивної  Я-концепції. До складу ВКБ входять 6 братств: братство «Паросток» (вихованці дитячих садочків "Струмочок", "Ромашка"), "Провесінь" (учні 1-4 класів),  "Добродії"  (учні 5-6 класів), "Витоки" (учні 7-8 класів), "Берегиня" (учні 9-11 класів), а також  братство "Мудрість" (вчителі та батьки). Кожне з братств має власні символи.

Велике ліцейське братство (ВКБ) у своїй діяльності керується  Статутом ВКБ, який має найвищу юридичну силу у дитячій організації, інші документи приймаються на основі Статуту.

Робота кожного з братств здійснюється згідно концепцій.

ВКБ має власні символи: Прапор, Гімн, девіз, емблему, значок.

Всі ліцеїсти дотримуються морального кодексу ліцеїста.

Вищим законодавчим органом ВКБ є загальні збори. Головним органом виконавчої влади в Великому ліцейському братстві є Рада ліцею, до складу якої входять по 2 учні з 5-11 класів, які обираються на зборах класних колективів. Координує роботу Ради ліцею Голова Ради ліцею, який обирається на основі загального, рівного і прямого виборчого права ліцейстів шляхом таємного голосування. Робота ради ліцею здійснюється згідно річного плану ради ліцею, який підписується головою Ради ліцею і затверджується на засіданні учнівської ради.

Учні, які увійшли до Ради ліцею організовують роботу шести комісій: "навчальної", комісії "національно-патріотичного виховання", комісії "шефської роботи", комісії "організації дозвілля", "спортивно-оздоровчої" комісії, комісії "дисципліни і порядку" та шкільного прес-центру. З членів Ради ліцею обираються голови цих комісій, які несуть відповідальність перед Головою Ради ліцею за роботу своїх комісій.

Кожна комісія має план роботи і завдання.

1) Основним завданням "навчальної комісії" є сприяння вихованню у учнів ліцею відповідального ставлення до свого головного обов’язку — навчання. Для цього члени навчальної комісії організовують взаємодопомогу у навчанні учням, які цього потребують, контролюють відвідування учнями занять, організовують проведення предметних тижнів, місячників всеобучу, рейдів "Урок", "Живи, книго!"  проведення рейдів-перевірок ведення щоденників, зошитів, конкурсів "Учень року", "Кращий класний колектив", допомагають в організації і проведенні засідань в інтелектуальному об’єднанні "Пізнайко" для учнів братства "Провесінь".

2) Основними завданнями комісії "національно-патріотичного виховання" є національне та культурне відродження, запровадження національних традицій, звичаїв, обрядів, збереження традицій ліцею. З цією метою членами цієї комісії  здійснюється організація учнів ліцею до участі у  місячниках "Мій край — мій рідний дім", "Різдвяно-новорічні передзвони", виставках дитячої творчості , колективних творчих справах "Осінній ярмарок", "Посвята в ліцеїсти", тематичних тижнях "української мови", "військово-патріотичного виховання; для учнів братств "Провесінь", Добродії" проводяться вікторини, показуються тележурнали, презентації на теми "Символи ліцею", "Символи Новомосковська", "Права та обов’язки ліцейстів", проводяться екскурсії в історико-краєзнавчу галерею ліцею (додаток 8).

3) Основним завданням комісії "шефська робота" є виховання шанобливого ставлення до молодших школярів, людей похилого віку, тому члени комісії організовують шефство над молодшими ліцеїстами  братства "Провесінь", для яких організовуються рухливі ігри на перервах і групі продовженого дня; ветеранами Великої Вітчизняної війни, вчителями-ветеранами ліцею, для яких проводяться акції "Турбота" , "Вчитель-ветеран", "Милосердя"; члени комісії "шефська робота" є учасниками волонтерського руху, який сприяє благодійній роботі, спрямованій на допомогу багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, хворим дітям, для цього членами комісії організовується шкільна благодійна акція "Співпричетність",  здійснюється організація ліцейстів до участі у Всеукраїнських благодійних акціях "Серце до серця", "На крилах щастя", спрямованих на допомогу дітям, хворим на рак та розсіяний склероз; учні співпрацюють з головою Новомосковського відділення Української спілки в’язнів ― жертв нацизму.

4) Основним завданням комісії "організація дозвілля" є організація дозвілля учнів ліцею через залучення їх до роботи гуртків, клубів, проведення загальношкільних заходів, для цього члени комісії організовують цікаве і змістовне дозвілля у різних його формах, допомагають у проведенні загальношкільних свят та інших заходів, колективних творчих справ: "Перший дзвоник", "Осінній ярмарок", "День учителя", "Посвята в ліцеїсти", "Фестиваль дитячої творчості", "Новорічний серпантин", "Вечір зустрічі з випускниками минулих років", "День захисника Вітчизни", "Весняна ода жінці", "Зоряний шлях", "День Перемоги", "Останній дзвоник", "Випускний вечір", допомагають в організації роботи загонів ДЮП, ЮІР.

5) Основними завданнями "спортивно-оздоровчої" комісії є сприяння оздоровленню учнів ліцею шляхом їх фізичного розвитку, дотримання санітарно-гігієнічних норм, формуванню відповідального ставлення до свого здоров’я. З цією метою членами спортивно-масової комісії організовується робота з поширення серед ліцейстів знань про здоровий спосіб життя, для чого проводяться фотовиставки, виставки малюнків, плакатів, листівок, шкільна акція "Молодь — за здоров’я", тренінги на теми "Здоровий спосіб життя", "Ні — шкідливим звичкам", організовуєтся і контролюється робота сан постів у 1-4 класав; члени комісії беруть активну участь у проведені різноманітних спортивних змагань, свята "Тато, мама, я — спортивна сім’я", щорічного конкурсу "Здорова родина — здорова країна", який проводиться згідно положення.

6) Основними завданнями комісії "дисципліна і порядок" є формування в учнів відповідального ставлення до виконання Статуту Великого ліцейського братства, дбайливого ставлення до шкільного майна. Для цього членами комісії "дисципліни та порядку" організовується чергування по школі, контроль за дотриманням ліцеїстами правил поведінки,  прибиранням шкільного подвір’я, організовується проведення щотижневих лінійок, для цього проводяться рейди-перевірки чергування учнів по ліцею, зовнішнього вигляду учнів, санітарного стану кабінетів, організовується робота "зелених патрулів".

7) Основними завданнями прес-центру є забезпечення інформацією учнів про події, визначні дати, конкурси, новини ліцею, сприяння гласності в роботі учнівського самоврядування Члени шкільного прес-центру відповідають за випуск шкільної газети "Пульс ліцею", систематичне інформування ліцейстів про події, що відбуваються в ліцеї, в місті, в Україні, в світі. Членами прес-центру проводяться виставки плакатів, брошур, святкових газет до тематичних місячників, тижнів, визначних дат, оформлюють рубрику в шкільному прес-центрі "Історичні та пам’ятні дати", знайомлять із творчістю юних поетів, письменників у рубриці "Проба пера", інформують про спортивні досягнення ліцейстів, випускають "Блискавки" — інформаційні повідомлення про події життя в ліцеї.


-1