Декабря 2019 Января 2020
По Вт Ср Че Пя Су Во
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Индекс материала
РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИПУСКНИКАМ
Страница 2
Страница 3
Страница 4
Страница 5
Все страницы

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИПУСКНИКАМ

при підготовці до ДПА та ЗНО

 

Пропонуємо кілька нескладних вправ з програми «Гімнастика мозку», які не тільки допоможуть вам координувати увагу і активізувати мозок під час підготовки до іспитів, але і допоможуть ефективно розслабитися в період відпочинку між заняттями, зменшити стомлюваність органів зору і психічне навантаження. Вони надійні і зручні не тільки для зняття  стресів, що вже трапилися, а й для профілактики можливих невдач.

Почніть з ковтка води. Вода активізує мозок, при цьому поліпшується концентрація уваги, знижується розумове стомлення, поліпшується розумова та фізична координація. Тому іноді досить відновити водний баланс, щоб відчути себе набагато краще.

 

Кнопки мозку (Вправа ефективно знімає напругу, допомагає активізувати мозок і зосередити увагу) Тримайте одну руку на пупку (тут центр ваги вашого тіла), а інший масажуйте точки під ключицями праворуч і ліворуч від грудини протягом 30 секунд. Потім руки поміняйте. Для посилення ефекту уявіть собі, що у вас на носі кисть і ви «малюєте» нею «метелика - вісімку» на стелі або простежуєте очима лінію перетину стелі із стіною.

Перехресний крок (Вправа допомагає активізувати роботу мозку, діяти ефективно в ситуації стресу). Це рух схоже на крок на місці. Робіть рух рукою і протилежною ногою назустріч один одному так, щоб лікоть і коліно з'єднувалися (або майже з'єднувалися), перетинаючи середню лінію тіла. Те саме - з іншою парою рука-нога. Виконуйте цю вправу дуже повільно протягом однієї хвилини.

Позитивні точки (Вправа допоможе позбутися нервового напруження і страху чого-небудь). Доторкніться до позитивної точки дуже легко, трохи натягуючи шкіру чола. Ці точки знаходяться на лобі над очними яблуками, посередині між лінією росту волосся і брів. Менш ніж через хвилину ви заспокоїтеся

Ледачі вісімки (Вправа знімає не тільки втому очей, але і напруга в м'язах шиї, біль у спині). Робити цю вправу потрібно повільно, плавно, свідомо описуючи рух по великій траєкторії. Витягніть праву руку вперед і великим пальцем опишіть в поле зору горизонтально розташовану вісімку (як знак «нескінченність»). Почніть з центру  вісімки і рухайтеся вліво-вгору. Опишіть ліву частину, перейдіть до правої. Закінчите на підйомі, знизу підійшовши до точки, звідки починали. Виконайте чотири рази. Очима безперервно стежте за пальцем. Потім те ж виконайте великим пальцем лівої руки, починаючи так само вліво-вгору, теж чотири рази. Після цього зчепите руки в замок: великі пальці спрямовані вгору і утворюють хрестик. Зосередившись на центрі перехрестя, виконайте рух тепер вже двома руками (чотири рази). Не лякайтеся, якщо виникне легкий біль в м'язах очей. Він пройде дуже швидко. Зазвичай болять перевтомлені очі. До речі, це хороша вправа після роботи на комп'ютері.